Wzorki, odcienie lakierów oraz inne ornamentyki paznokci

Kobiety lubią zachwycać swoimi paznokciami, dlatego popularne stało się wybitnie stylowe ornamentyka płytki paznokcia. W celu zdobycia ciekawego efektu korzysta się z gotowych szablonów naklejanych na paznokcie bądź też użytkuje swoje własne zdolności (zdolności kosmetyczki do której się udajemy). Wyznaczane są nawet specjalne trendy, jakimi kosmetyczki kierują się w trakcie wykonywania szablonów i przekładając je na płytkę paznokcia. Tak jak w przeciętnej modzie – moda pojawia się też tu. Fenomenem w tej dziedzinie jest szansę naklejenia jednolitego koloru – takie naklejki bardzo poprawnie się wyprzedają.

Naturalnie nie należy przy tym zapominać o trafnej pielęgnacji płytki paznokci, bez jakiej nie można uzyskać wspaniałego kształtu czy słusznej wytrzymałości paznokcia – sprawdź tipsy do przedłużania. Warto dbać o nie poprzez wykorzystanie szczególnych preparatów kosmetycznych takich jak kremy, żele, maseczki, czy olejki. O paznokcie wolno zadbać również przez specjalne preparaty doustne, jakie wspomogą odbudować je za sprawą poprawnego poziomu niezbędnych składników, takich jak cynk, wapń, magnez bądź krzem. Francuski odpowiednik manicure sprowadza się do kwestii naturalnego wyglądu paznokci – panie używają tego rodzaju manicure w powszednich sytuacjach.

W tym celu korzysta się z trzech lakierów – lakier baza, lakier biały i bezbarwny. Lakier baza występuje z reguły w kolorze różowym bądź też brzoskwiniowym. Jest to lakier lekko mleczny, nadający całości naturalnego wyglądu. Lakier biały przeznaczony jest dla końcówek paznokci, by naświetlić ich specyficzny kształt. Na sam koniec korzysta się przede wszystkim z bezbarwnego lakieru, jaki nie tylko ma dać rezultat zachwycającego nabłyszczenia, ale w głównej mierze ma działanie wzmacniające. To właśnie dzięki temu french manicure utrzyma się zdecydowanie dłużej. Jedno jest miarodajne – o paznokcie, nie ważne, czy ozdobione czy nie – należy zadbać.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz