Woda z ozonem – najnowszy trend w przemyśle spożywczym

Woda ozonowana to najnowszy trend w branży spożywczej. Z tego powodu warto skorzystać z oferty przedsiębiorstwa Ozon Food, projektującej specjalne instalacje do ozonowania wody przemysłowej. Można wybierać systemy proste, jak i rozbudowane. Ich opcje to: oprysk albo mycie produktów, linie technologiczne, linie sortownicze, przenośniki, kanały wodne, dezynfekcja powierzchni, dezynfekowanie urządzeń a także dezynfekowanie opakowań. Nieskomplikowana dezynfekcja z użyciem ozonu ma wiele atutów. Przede wszystkim ozonowanie wody przemysłowej to ogromna wartość, przekładająca się na renomę konkretnej firmy.

Docenią to bowiem klienci biznesowi, jak i konsumenci. Z użyciem wody ozonowanej można oczyścić wszystko, co można znaleźć na obszarze konkretnego zakładu. Samo dezynfekowanie zajmie też mniej czasu niż w wypadku użycia standardowych sposobów. To, że wyeliminuje się całkowicie środki chemiczne jest na równi istotne. Właściwości ozonu umożliwiają ulepszenie wskaźników fizyko – chemicznych, atutów pod kątem smaku, zapachowych oraz wizualnych wody.

O3 to przykładowy z najsilniejszych utleniaczy, czyli można go zastosować do uzdatniania wody pitnej i wody procesowej w przemyśle. Co ważne, w czasie ozonowania wody dochodzi do destrukcji ozonu resztkowego, przedostający się ze zbiorników kontaktowych do specjalnych destruktorów. Do tego, jak dużo korzyści daje dezynfekowanie wody poprzez jej ozonowanie można się przekonać już po pierwszej konsultacji z pracownikami firmy a także po przyjrzeniu się temu, jakie właściwości mają konkretne wyroby z oferty.

Urządzenia są odporne na wpływ wody, czyli w trudnych okolicznościach branży spożywczej sprawdzają się doskonale. Prezentowane urządzenia są zautomatyzowane oraz obsługuje się je szybko. Ozonowanie wody pozwoli właścicielowi firmy posłużyć się znakiem „Bezpieczna Żywność”. Każda z instalacji jest projektowana pod wymagania klienta, co gwarantuje wiele korzyści. Można oczekiwać też na serwis. Woda ozonowana może być wykorzystywana do mycia: owoców i warzyw, mięsa, ryb i owoców morza, jaj oraz nadaje się pod indywidualne zastosowanie.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz