Ważne znaczenie marketingu dla korporacji

Dzieci są najbardziej podatne na działanie reklamy. Dzieje się tak wskutek tego, iż bezkrytycznie akceptują wszystko to, co widzą na ekranie telewizora. Są przy tym interesujące świata oraz nie potrafią rozróżnić fikcji od realności. Jeśli w następstwie tego w spocie reklamowym widzą radosnych rówieśników bawiących się jakąś zabawką, natychmiast również pragną ją posiadać.

Myślą, iż posiadanie danej rzeczy spowoduje, że upodobnią się do śmiałków reklamy. Będą miały wielu przyjaciół, rodzice będą się z nimi bawić, zawsze będzie ładna pogoda i ich marzenia się spełnią. Fachowcy od marketingu znakomicie zdają sobie sprawę z takich mechanizmów, jakie zastrzegają zachowanie młodego człowieka. Wiedzą, że jeśli w reklamie padnie hasło, że wszyscy coś robią, na przykład jedzą chipsy albo że jedynie pionierami bawią się Barbie, to każdy młody człowiek migiem zapragnie reklamowanego artykułu – tutaj przypomnieniem mogą być gadżety typu tanie długopisy. W końcu nie może być gorszy od innych, pragnie przynależeć do grupy. Pozostać w pewnym sensie wtajemniczonym.

Właśnie dlatego tak istotne jest uczenie dziecka od najmłodszych lat świadomego odbierania mediów, w tym także reklamy. Familia to motyw, który w szeregu przypadków pojawia się w reklamie. Twórcy spotów czy plakatów korzystają tu z naszych mocno zakorzenionych przekonań i systemu wartości, jaki wyznaje większość ludzi.

Niewątpliwie każdy chce, by jego rodzina była szczęśliwa. Dlatego będzie starał się zapewnić jej jak najlepsze warunki, karmić najzdrowszymi towarami oraz kupować produkty z najwyższej półki. Reklama używa te nasze pragnienia. Na ekranie lub ewentualnie plakacie spostrzegamy niejednokrotnie grupy nienagannie ubranych osób, jakie dzięki jakiemuś artykułowi są ze sobą blisko powiązane. Możemy to dostrzec na przykład w reklamach herbat czy soków, gdzie okazuje się nam parę pokoleń, które nadzwyczajnie dogadują się przy filiżance ukochanego napoju. Sytuacja ta jest możliwa właśnie dzięki wspaniałemu aromatowi oraz smakowi praktycznej marki herbaty. Szczęście rodzinne mogą też dać określone słodycze, jakich jedzenie łączy rodziców i dzieci. W następnej kolejności w sklepie wybierzemy właśnie te artykuły, ponieważ przecież każdy z nas chce miło spędzać czas w gronie najbliższych.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz