W czym przewozić malucha? Wypróbowane foteliki oraz wózki

Małe dziecko wymaga nadzwyczajnej opieki. Choć zanim nie zacznie w pojedynkę chodzić, mnóstwo czasu spędza na rękach mamy czy też w łóżeczku, to jednak niezbędne jest coś, w czym bez uszczerbku będziemy w stanie przemieszczać dziecko. Z małym dzieckiem trzeba wychodzić na częste spacery, gdyż wzmacnia to jego system odpornościowy. Dlatego każdemu rodzicowi niezbędny jest wózek. W tej kwestii nie mamy co narzekać, bo wózki dziecięce to obecnie niezły biznes oraz jest ich na rynku wprost zatrzęsienie. W głównej kolejności wózek dobieramy do ilości dzieci, jakie mają być nim przewożone. Istnieją albowiem wózki bliźniacze, w których jechać może dwójka dzieci. Mogą one być usadzone obok siebie bądź jedno za drugim.

Ewidentnie wózki dobieramy też do wieku i wielkości malucha. Głębokie wózki na wielkich kołach przeznaczone są dla maluszków-bobasów i niemowląt. Jeżdżą one w wózku leżąc. Z kolei starsze dzieci, jakie opanowały już zdolność siedzenia, można przewodzić w tak zwanych spacerówkach. Niezmiernie ważne jest, by spowodować hamulce w wózku i zadbać o to, by był on maksymalnie stabilny.

Oprócz tego, dla maksymalnego bezpieczeństwa dziecka, zawsze zapinajmy je pasami. Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu, to aby bezpiecznie transportować dziecko, będziemy potrzebowali fotelika. Foteliki dziecięce powinny być zgodne z normą, by gwarantowały perfekcyjne bezpieczeństwo – wypróbuj zatem propozycję na recaro citylife. Przewożenie dziecka w foteliku nie jest fanaberią, jednakowoż wymogiem-regulują go przepisy ruchu drogowego. Dziecko, które nie ukończyło 12 lat i ma mniej aniżeli 150 cm wzrostu, ma obowiązek jeździć w foteliku zapięte pasami. Wielu rodziców decyduje się na kupno wózka uniwersalnego, jaki po odczepieniu od stelaża jest równocześnie nosidełkiem oraz fotelikiem samochodowym. Wybierając dobry wózek prócz wygody potomka weźmy też pod uwagę nasz styl życia-jeśli jesteśmy bardzo ruchliwi, mobilni, z pewnością sprawdzi się u nas wózek składany.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz