Troska o koty oraz psy – pomoc dla pupili

W współczesnych czasach coraz częściej wolno spotkać się z informacjami o tym, że jakieś zwierzę, z reguły pies lub ewentualnie kot, zostało porzucone przez poprzedniego właściciela. W znacznej większości przypadków zwierzęta te trafiają do schronień dla bezdomnych zwierzaków. To kłopotliwe miejsca te nie oferują nadmiernie solidnych warunków.

W większości wypadków przebywające tam zwierzęta są niedożywione, trzymane są w niezbyt praktycznych oraz przepełnionych pomieszczeniach. Zwykle pracujący tam wolontariusze wybitnie starają się umilić biednym zwierzakom życie. Nie jest to niemniej jednak proste, gdy brakuje funduszy na bazowe potrzeby. W następstwie tego z dużą radością przyjmowane są tam nawet najmniejsze dary. Może to być petpare.pl kot norweski leśny, stara pościel, koce, zabawki dla zwierzaków.

Jeżeli jednakże ktoś pragnie, by ofiarowana przez niego pomoc była właściwie zbawienna, powinien poprzednio skontaktować się z wybranym schroniskiem, by dowiedzieć się, czego w najwyższym stopniu tam potrzeba. To naturalnie dzięki temu zyska pewność, że jego pomoc okaże się właściwie pomocna i wręcz pożądana. Na ulicach wielu polskich miast aż roi się od bezdomnych kotów.

Na szczęście nie brakuje też ludzi o właściwych sercach, którzy z przyjemnością przyjmują te biedne czworonogi pod swoje dachy. Niektórzy niemniej jednak są w stanie dojść do wniosku, że koty są najzwyczajniej w świecie niewdzięczne, ponieważ po kilku dniach najzwyczajniej w świecie uciekają z domu własnego oryginalnego pana. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przekonanie do siebie kota, który przecież z natury jest zwierzęciem nieufnym, w żadnym razie nie jest łatwe. Właśnie dlatego takie oswajanie oryginalnego kota powinno przebiegać stopniowo. Na początku ma prawo pomóc sucha karma dla kota.

Można na przykład przed drzwiami domu wystawić miskę, do której będzie się sypać karmę i ja zostawiać. Kot, jaki przez parę dni będzie wracał i za każdym wraz odnajdzie miskę kompletną, zacznie ufać, że oryginalny właściciel będzie dla niego poprawny. Później można wpuszczać kota na parę chwil do mieszkania, jednakże umożliwiać mu wyjście za każdym wraz, gdy będzie tego chciał. W ten sposób zwierzę zyska pewność, że w tym mieszkaniu nikt nie będzie mu zagrażał.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz