Szczoteczka w mieszkaniu oraz podróży – należałoby ją posiadać

Często jest traktowana jak dodatkowy kosztowny wihajster. Mowa o szczoteczce elektrycznej. Polacy pod tym względem są tradycjonalistami i obstają przy szczoteczkach manualnych. Być może powodem jest to, że szczoteczki elektryczne na nasze półki sklepowe trafiły niezmiernie późno w porównaniu z innymi państwami europejskimi. Faktem jest jednak, że stosowanie szczoteczki elektrycznej intensyfikuje nie wyłącznie komfort mycia zębów, pomiędzy innymi przez skrócenie czasu potrzebnego do ich wyszczotkowania. Stosowanie szczoteczek elektrycznych zwiększa w głównej mierze skuteczność mycia zębów. W rezultacie mamy prawidłowiej wyczyszczone i chronione przed próchnicą zęby. W dodatku twórcy szczoteczek elektrycznych nie śpią i bezustannie optymalizują swój towar. Stworzona przez nas szczoteczka ma prawo mierzyć czas mycia zębów.

Niektóre emitują sygnał dźwiękowy po każdych trzydziestu sekundach mycia. Jeżeli mamy wrażliwe zęby oraz dziąsła, to przed zbyt mocnym i napiętym szczotkowaniem uchroni nas szczoteczka z czujnikiem siły. Funkcjonuje ona tak, że sygnały pulsacyjne ustąpią, gdy szczoteczka jest zanadto mocno dociskana do powierzchni zęba. To kłamstwo, iż szczoteczka elektryczna absorbuje więcej miejsca aniżeli stereotypowa i nie nadaje się na wyjazdy służbowe lub też urlopowe. W dzisiejszych czasach dostępne modele pozwalają nam dbać o zęby też poza domem, co pokazuje oclean.pl. Na rynku wolno zakupić szczoteczki, które mogą pracować bez doładowania nawet godzinę.

Wystarcza nam to na blisko dwutygodniowy wyjazd, przy założeniu, że będziemy szczotkować dwa razy na dzień po dwie minuty. Tak więc wystarczy, iż zabierzemy ze sobą w podróż tylko trzon szczoteczki, bez tak oznaczanej bazy. Szczoteczki elektroniczne z reguły mają wmontowane na stałe akumulatory. Ich ładowanie odbywa się za pomocą indukcji elektromagnetycznej. Tak w związku z tym taka szczoteczka jest inwestycją na długie lata. Niektóre szczoteczki mają również wbudowaną diodę informującą o stopniu naładowania ogniw. Dlatego jeśli niejednokrotnie wyjeżdżamy, to przed zakupem szczoteczki, weźmy pod uwagę jak długo produkt wytrzyma bez ładowania. Należy pamiętać, iż po zupełnym wyczerpaniu akumulatorów szczoteczka elektroniczna ładuje się nawet do kilkunastu godzin.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz