Świeże kwiaty i kokardy we włosach – w jaki sposób odmłodzić się przez fryzurę?

Lato to czas szaleństw, przede wszystkim w modzie oraz jak najbardziej we włosach. Nareszcie nie musimy ich więzić pod czapkami, opatulać szalikami, jesteśmy w stanie wypuścić je na wolność oraz zezwolić na życie własnym życiem. To pora roku, która kusi odcieniami, wywołuje, że mamy więcej odwagi na eksperymenty. Dlatego też jeśli nawet do tej pory nie należałyśmy pod żadnym pozorem do popleczniczek strojenia głowy, to najważniejsza pora się przełamać oraz pobawić prywatną fantazją.

Współczesna oferta daje tak duży wachlarz wyboru, iż mamy w zasadzie obszerne pole do popisu. Małe i kolosalne kwiaty, spinki, wsuwki, opaski, kokardy-wszystko jest dozwolone oraz pożądane. I gwarantuje dobra wrażenie, z przyciąganiem spojrzeń męskich włącznie. Na topie od kilku sezonów jest min. styl romantycznej hipiski. Ta odkrywcza, z lat 60-tych, nosiła żywe kwiaty we włosach, a jej włosy były płaskie i bez życia, jak u nimfy. Nowoczesna ma energię w sobie i na głowie.

Wskutek tego dla wzmocnienia efektu zalecane jest podkreślenie naturalnego skrętu za pomocą kremu, wysuszenie włosów tuż przy opuszczeniu ich w dół, a później ich wyszczotkowanie. Wystarczy prosta opaska z kwiatem oraz olśniewająca fryzura sezonowa gotowa. Kokardy kojarzą się z idyllicznymi latami dziecięcymi, jakkolwiek też z gadżetem, który jak bumerang wraca co jakiś czas do świata mody. Przynajmniej raz na parę sezonów robi furorę, w różnych wcieleniach, więcej o tym na witrynie internetowej odmładzające fryzury dla 40 latki. Czasem spotyka się ją w formie ozdoby torebki, na breloku do kluczy lub ewentualnie samochodu, niejednokrotnie w formie spinki, jeszcze innym wraz bezpośrednio na ubraniu.

Również fryzjerzy sięgają po nią ochoczo, z tym, iż jest ona o wiele mniej formalna, niż ta na warkoczach z dawnych czasów. Jako tworzywo preferuje się tiul czy też inne, niezobowiązujące materiały, pozwalające na nieskrępowaną zabawę tworzywem oraz kształtem.

Dekoracje do włosów formie kokard imponują ferią barw i inwencją. Te najprostsze, na jakie pozwolić sobie może każda dziewczyna z gwarancją ładnego efektu, są opaski do włosów. Można je nabyć w postaci wieczorowej (ażurowe, metalowe, srebrne, z piórami), jak i wersji dziennej, lekkiej i z przymrużeniem oka. Ostatnim przebojem są kokardy z włosów, jaki to pomysł wylansowały Lady Gaga i Paris Hilton. W internecie udostępnianych jest dużo instruktaży, jak zrealizować ją sobie samodzielnie, można także sięgnąć po gotowe dekoracje z dodatkiem naturalnych włosów i już możemy poczuć się jak celebrytka z gazet. Mała rzecz, a dodaje optymizmu oraz cieszy.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz