Styl i inspiracje modowe – sukienki

Styl definiuje człowieka. Nieraz po tym co nosimy możemy określić to, jaki jest dany człowiek, jaka jest dana figura. Po tym w jaki sposób się ubieramy wolno zaliczyć kogoś do wskazanej subkultury. Wolno powiedzieć, czy ta postać zna się na modzie, czy jest ona dla niej istotna. W zasadzie ubiór niezwykle niemało mówi o człowieku, znacznie więcej aniżeli nam się wydaje.

A z jakiej przyczyny moda jest taka ważna? Bo każdy pragnie coś sobą reprezentować, a właśnie przez ubiór oraz poprzez modę wolno wyrażać sobą najwięcej i można także zademonstrować siebie. Styl to będzie nie jedynie to, jak my się ubieramy, lecz też skąd to czerpiemy. W większości wypadków inspirujemy się czymś kupując nasz styl. Czy ożywiamy się kimś, czy jest to sławna modelka, czy jest to kreacja z filmu, czy ma okazję jest to doniesienie do praktycznej epoki historycznej. Każdy styl wolno z czymś połączyć.

Istotne, by w ogóle go posiadać i posiadać własne zdanie na temat mody. Czerpanie tylko z obrazowanych pism na pewno nie można pod żadnym w stosunku do nazwać stylem i nigdy nie będzie można tego zrobić, w modzie. Z czego czerpiemy modowe inspiracje? Sporo osób czerpie je od swoich ukochanych postaci ze świata mody czy muzyki bądź punktów sprzedaży typu Imesia.PL – Sukienki dla Druhen. Jeżeli ktoś reprezentuje sobą coś konkretnego w sprawie mody, naturalnie można się nim inspirować.

Jakkolwiek przeważnie, inspiracją są lata. Lata dwudzieste, sześćdziesiąte, osiemdziesiąte. Jakiekolwiek mają swoją nazwę w świecie mody i każde mają przydzielone określone style, jakie je w świecie mody cechują. Po ubiorze nadzwyczaj łatwo można zapoznać czym inspirowała się dana figura. Jaki to był styl, jaki rozdział w świecie mody i co ta postać pragnie tym pokazać, wyrazić. Jest to reprezentatywny język mody, który rozumieją tylko ci, jacy tym żyją oraz jacy tym się w rzeczywistości interesują. Czerpanie inspiracji z mody, jest niezmiernie doskonałe dla naszego wizerunku. Jedynie ostrożnie łączmy ze sobą różne style, bo nie zawsze to nam wychodzi, a jeśli nie wyjdzie to możemy skończyć wyglądając w jaki sposób bożonarodzeniowe drzewko. A to z pewnością nie jest doskonałe dla nas, ani dla prowadzonej przez nas opinii dla świecie mody.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz