Radość czy problem? Jakiego czworonoga wybrać?

Obywatele dzielą się na różne rodzaje – nie jest to osąd bardzo innowacyjny, każdy z nas wie, że bywają ludzie dobrzy i źli, jest to oczywiście podział najprostszy. Różni nas właściwie wszystko, wobec tego różnimy się również w sprawie traktowania przyrody, natury oraz dzieci natury inaczej choćby zwierząt.

Jedni z nas ubóstwiają zwierzęta, inni ich nie ubóstwiają – jeżeli nie jesteśmy do nich przekonani, musimy najzwyczajniej w świecie darować sobie ich posiadanie – oszczędzimy problemu sobie a psu, bo o nich zwłaszcza mowa – cierpienia. Są niemniej jednak tacy którzy psami opiekują się z najogromniejszą przyjemności, a posiadanie pieska to dla nich wielkie szczęście. Jest to niemniej jednak szczęście przede wszystkim dla takiego czworonoga – nie każde zwierze trafia bo w porządne ręce – nieczęsto jakie ma tak istotne szczęście. Wszyscy, jacy psy kochają, troszczą się o nie najpoprawniej jak tylko umieją – wyprowadzanie, karmienie, badanie, szczepienie lub wspólne zabawy to jedynie niektóre z elementów, jakie wiążą się z tą przyjemnością – wypróbuj szczeniaki owczarka niemieckiego. Oprócz tego posiadacze czworonogów – posiadacze perfekcyjnych towarzyszy człowieka twierdzą, że jest coś o wiele poprawniejszego i pewno najistotniejszego – radość czworonoga, kiedy wracamy do domu.

Trzeba jednakże pamiętać, iż pies to żywe stworzenie, które również czuje, a być może czuje ono nawet bardziej aniżeli my? Nie ma na to dowodów, niemniej jednak jako, że są to zwierzęta, to tak rzeczywiście kierują się instynktem, a to większa moc od naszego rozumu. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi druhami, pomagają nam, są z nami w doli i niedoli, nigdy nie musimy martwić się, iż nie będzie ich przy nas, kiedy tak właściwie akurat będziemy tego potrzebować. Z tego pomiędzy innymi powodu dużo osób ma psy, najzwyczajniej w świecie je miłują. W następstwie tego naturalnie nazywamy je najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Niestety nie każdy tak myśli, a nawet jeśli, wielu z nas – wielu nieodpowiedzialnych i niedojrzałych ludzi zmienia zdanie po stosunkowo niedługim czasie posiadania czworonoga. Opieka nad czworonogiem to nie jedynie przyjemności jakie staramy się widzieć przed jego kupnem, a cyklicznie mniemaniem rodziców, że będzie to olśniewająca inwestycja.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz