Przystrajanie uszu – kolczyki i dodatki biżuteryjne

Noszenie ozdób w uszach to dziś oryginalna moda. Żeby móc jednak założyć kolczyki, musimy się w pierwszej kolejności zdecydować na przekłuwanie uszu. Zabieg ten egzekwuje się przeważnie w salonach kosmetycznych, w pewnych momentach również u fryzjera lub w samym punkcie sprzedaży jubilerskim. Należy jednakże pamiętać, iż przekłucie ma obowiązek być wykonane przez profesjonalistę przy użyciu stosownych narzędzi. Robienie tego w mieszkaniu, niewysterylizowaną igłą, może się błędnie skończyć. Ostatnimi czasy dziewczynom uszy przekłuwały mamy lub ewentualnie babcie, przy użyciu starych, wielokrotnie dosyć bolesnych sposobów.

W dzisiejszych czasach ta czynność jest krótka i mniej bolesna. Wykonuje się ją przy użyciu wyjątkowego pistoletu. Kosmetyczka zaznacza miejsce przekłucia oraz dezynfekuje ucho. W następnej kolejności wsadza kolczyk do pistoletu oraz „przestrzela” go przez ucho. Trzeba je nosić bez przerwy aż do kompletnego zagojenia ranki. W następnej kolejności możemy już wybrać własną biżuterię.

Na początek polecane są niemniej jednak kolczyki srebrne, bo nie uczulają, a miejsce przekłucia jest dalej nadzwyczaj delikatne – potwierdza to producent biżuterii srebrnej. Później wolno zdecydować się na dłuższe oraz cięższe ozdoby. Wiele atrakcyjnych kobiet, ubóstwiających biżuterię decyduje się na przebicie uszu. Wówczas nieodłączną częścią ich powszedniego stroju stają się kolczyki. Ich kupno nie jest jednakże sprawą prostą bowiem najpierw należy uczynić, jaka biżuteria nam pasuje. To, jakie akcesoria może sobie uczynić zależy nie tyle od gustu, lecz też od kształtu twarzy oraz noszonej fryzury. Panie z twarzą kwadratową mają autentyczne szczęście.

Pasuje im większa część kształtów kolczyków. Najbardziej poleca się im te w kształcie łezki. Przy buzi owalnej perfekcyjne są geometryczne: trójkąty, koła, kwadraty. Ich długość nie ma większego znaczenia. Posiadaczki obłej twarzy mają trochę większy kłopot. Muszą zdecydować się na dekoracje wysmuklające, czyli długie, jakie mogą być trochę kłopotliwe, na przykład przy długich włosach czy zimą, kiedy trzeba nosić szalik. Twarz trójkątna jest długa i żąda optycznego skrócenia. Panie mogą wtenczas nosić ozdoby krótkie. Zdecydowanie odradza się te długie i wiszące. Jak widać, zakupy kolczyków kierując się wyłącznie modą oraz własnym gustem nie jest najważniejszym rozwiązaniem.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz