Pomoc prawna – gdzie ją zdobyć?

W wypadku, gdy nie jesteśmy w stanie sfinansować wsparcia prawnika w toczącej się sprawie sądowej, jesteśmy w stanie wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie pomocy prawnej z urzędu. Na domiar tego mamy szansę złożenia oświadczenia, z jakiego jednoznacznie wynika, że nie jesteśmy w stanie pokryć wszelkich kosztów, które kojarzą się z pracą prawnika. Gwarantuje nam to prawo, a gruntowniej artykuł 117 kodeksu postępowania cywilnego.

By być zwolnionym od kosztów sądowych, nie można także zapomnieć oraz o oświadczeniu, jakie będzie zawierało niebezużyteczne informacje, dotyczące stanu rodzinnego, takie jak: zagadnienia majątku, przypuszczalnych dochodów i źródeł utrzymania. Ewidentnie komornik nie zostaje przyznany automatycznie. Sąd ma obowiązek być przekonany, że bez pomocy wykwalifikowanego adwokata dana figura nie jest w stanie skutecznie bronić swoich praw. Przynależy także pamiętać, że możemy złożyć wraz wnioski: o przyznanie pomocy prawnej z urzędu z prośbą o zwolnienie od kosztów sądowych.

Mając na co dzień styk z różnorodnymi ludźmi oraz sytuacjami, jesteśmy w stanie dojść do wniosku, że miarodajne sprawy nie układają się po myśli. Nie jest to jeszcze wystarczający powód do zmartwień, natomiast niepokojące mogą być takie zdarzenia, kiedy na przykład współpracownicy nie będą się wywiązywać ze swoich umów, lub zobowiązań. Nierzadko zdarza się, że zwykłe zwrócenie uwagi, czy wysłanie odpowiedniej wiadomości o tym zdarzeniu, ma prawo nie przynieść pożądanych rezultatów – więcej na komornikglowacki.pl. Z kolei będąc jednostką, jaka nie ma dużo wspólnego z prawem cywilnym, może być trudno wówczas zadeklarować, jakie są w stanie być konsekwencje prawne dla takiego współpracownika. Mając na uwadze swoje poczucie bezpieczeństwa, przede wszystkim w wykonywanej pracy, która jest środowiskiem niezwykle narażonym na tego typu incydenty, warto zaznajomić się z możliwościami rozstrzygnięcia sporu za pośrednictwem prawa. Przekonamy się, że zwrócenie się o pomoc prawną nie tylko nie uczyni żadnej ujmy, niemniej jednak wprost pozwoli jasno nakreślić sytuację oraz odkryć zadowalające rozwiązanie.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz