Płaskie dachy oraz opcjonalne rozwiązania

Rodzajów dachów jest przynajmniej kilkanaście. W następstwie tego także jeśli mamy zdecydować się na jeden konkretny dach w szeregu przypadków mamy z tym kłopot. Nie wiemy, który z nich wybrać. Podoba nam się dużo z nich lecz wiemy, że możemy wybrać jedynie jeden, ten jaki będzie w najwyższym stopniu trafny. A możliwości mamy niezwykle wiele, skutkiem tego również czasem przez dużo tygodni zastanawiamy się nad wyborem. Jeżeli mamy na to czas możemy się zastanawiać – istotne, by był to słuszny wybór.

Mamy prawo również skonsultować się ze fachowcami, z dekarzami, którzy doradzą nam, który dach w naszym wypadku będzie najodpowiedniejszy. A dyspozycji mamy dużo. Jesteśmy w stanie instalować dachy jednospadowe, dwuspadowe, dachy płaskie, trójspadowe, naczółkowe, mansardowe, namiotowe, pilaste, kolebkowe czy hełmowe. Wymieniać ażeby tutaj można nadzwyczaj długo, bo tak wiele jest rozmaitych typów dachów.

Niektóre z nich są powszechnie instalowane i wielokrotnie spotykane, inne widujemy sporadycznie lub ewentualnie w ogóle nie wiemy, jak one wyglądają – rekomendujemy obiekty przemysłowe. Przy wyborze kierujemy się rozmaitymi elementami, w tym też estetycznym wyglądem. Nie z trudem się domyślić jak wyglądają dachy płaskie. Już sama ich nazwa wskazuje nam, jak taki dach wygląda. W wielu wypadkach ludzie decydują się na montaż takiego właśnie dachu. Dachy płaskie najczęściej spotykane są na mniejszych obiektach budowlanych – na garażach, sklepach, kioskach, niemniej jednak też chociażby na blokach mieszkalnych, na wieżowcach. O dach płaski, tak jak i o inne dachy musimy właściwie dbać, powinniśmy robić jego przegląd, naprawiać usterki, jakie się od czasu do czasu pojawiają, musimy także odśnieżać takie dachy. Dachy płaskie nie są dachami o konkretnym nachyleniu, nie są dachami spadzistymi. W następstwie tego także nieodzowne jest regularne usuwanie zalegającego na nim śniegu. Jest to nieodzowne, gdyż śnieg jest ciężki i w wypadku zaniedbań powiązanych z odśnieżaniem może uszkodzić dach a w niektórych przypadkach doprowadzić do zawalenia. Niektórzy rezygnują z montażu tego rodzaju dachu właśnie ze względów bezpieczeństwa, z względów luksusu eksploatacji takiego dachu. Z dachów spadzistych śnieg sam zsuwa się po ich powierzchni.

Zobacz też to:

1 Response

  1. Mateusz Szymański miłosz . krepa pisze:

    Na szczęście dach na moim domu jest chyba „klasyczny”, jeśli tak to można nazwać, dlatego w przyszłym miesiącu montuję panele solarne Kraków. Dałem się namówić szwagrowi – zobaczymy co z tego wyjdzie

Dodaj komentarz