Odpowiednie biuro to bilet wizytowy firmy

Ludzie, jacy pozostali zatrudnieni do pracy w gigantycznej korporacji mają spory problem z przystosowaniem się do sztywnych i w wielu przypadkach szarych reguł życia w takiej jednostce gospodarczej – coraz częściej doprowadzając świadomie lub nieświadomie do poważnych konfliktów. Często osoby nie mogące dopasować się do sztywnych reguł postępowania i bardzo nudnej powierzchni biurowej, która nie pozwala na jakąkolwiek indywidualność oraz promowanie swojej osobowości, najzwyczajniej w świecie naturalnie buntują się przeciwko takiemu stanowi rzeczy.

Aczkolwiek jednostki gospodarcze to organizmy, jakie o dużo prędzej zwolnią nawet całe piętro nieposłusznych robotników, niż w strachu przed ich strajkiem ugną się i wprowadzą zmiany własnego sprawdzonego działającego wiele lat regulaminu. Tu kodyfikowane jest wszystko – sprzęty meblowe biurowe wyglądają jednakowe, zestawione są w nieznoszącym nieładu porządku, równo jak od linijki – a wszystko to nie jest wynikiem jakiegoś dyktatu szefostwa przekonanego o własnej wyższości, niemniej jednak z wybitnie użytecznych psychologicznych przesłanek.

Na biurku rodzaju biurko do pracy na stojąco każdy pracownik posiada dogłębnie te same narzędzia biurowe, jego krzesło wykonane jest wnikliwie z takim samym obiciem, jak w wypadku całej setki pozostałych robotników. Wszystko to tylko dlatego, aby nikt nie czuł się przyzwoiciej lub gorzej, żeby wszyscy w oczach swojego pracodawcy byli warci tyle samo. Z jednej kwestii bezsprzecznie pomaga to zapobiec akcesoryjnym konfliktom w działającym wspólnie zespole, z drugiej jednakże słusznie potęgując wrażenie, że nawet stając na rzęsach nie będzie się w stanie zwrócić uwagi kierownika na swoje indywidualne osiągnięcia. Praca w takich wymogach zabija jakąkolwiek indywidualność oraz w większości przypadków doprowadza robotników do dosyć właściwego marazmu.

Współczesne firmy starają się w miarę możliwości umożliwić pracownikom jak najogromniejszą swobodę w kwestii wystroju własnego wnętrza. Niewątpliwie większość przestrzeni biurowych nie pozwala na tak dużo. W wypadku takich miejsc jak telefoniczna infolinia czy dział obsługi klienta szyba praca świadczy stały kontakt z innymi robotnikami. A najłatwiej kontaktować się z pracownikiem, który siedzi od razu obok.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz