Nerwica i depresja – specjalista umysłu ludzkiego pomocą dla każdego

Istnieje różnica pomiędzy żałobą a chandrą. Ból może spowodować zaburzenia depresyjne, choć zdarza się to okazjonalnie. Postać w żałobie ma dużo analogicznych symptomów jak ta, która przeżywa depresję. Żałoba nie jest stanem patologicznym. Jest bolesna, lecz nie wymaga leczenia. Można rozróżnić trzy etapy żałoby: szok, rozpacz oraz akceptację.

Podawanie lekarstw może być szkodliwe we wczesnym etapie żałoby. Farmaceutyki mogą poprawić nastrój, jednakże mogą też przedłużyć cały czas trwania żałoby. Proces przeżywania strat jest bolesny, jakkolwiek jest to jedyny sposób, żeby powrócić do zwyczajnego samopoczucia. Choć samopoczucie po lekach jest lepsze, to jednakże nie pomagają one przejść żałoby. Kłopotliwe przeżycia nadal będą trwały po odrzuceniu brania leków. Nie każdy przechodzi żałobę w sposób typowy.

Co poniektórzy stwierdzają ze stan normalny nie wrócił oraz mają liczne komplikacje. Są też osoby, dla jakich pogodzenie się ze śmiercią bliskiego jest nazbyt uciążliwe oraz nie przyjmują do końca wiadomości o niej. W takich sytuacjach, żałoba zmienia się w depresję i niezbędne jest farmakologiczne leczenie. Nerwice kwalifikuje się do zazwyczaj występujących zakłóceń zdrowia, co potwierdza psycholog w Legnicy. Z opisowego punktu widzenia pojęcie nerwicy skomplikowane jest do zdefiniowania. W ostatnich latach wokół tego terminu narosło wiele kontrowersji. Jednakże w literaturze podmiotu wskazuje się, iż uzasadnione jest pojmowanie zaburzeń nerwicowych, jako psychogennych czynności organizmu.

W wielu publikacjach przeczytać wolno, że częstym czynnikiem nerwic są nieodreagowane czynniki i urazy psychiczne. Inni autorzy rozszerzają ten pogląd o nieświadome konflikty wewnętrzne czy także konflikty miedzy wzajemnie wykluczającymi się wartościami lub potrzebami. Wszelkie przyczyny łączy wspólny mianownik: tkwią one, od czasu do czasu wybitnie głęboko w samym człowieku, on zaś charakteryzuje się normalną wrażliwością na rozmaite sytuacje. Człowiek ma banalną dla niego zdolność rozładowania napięć i częstokroć bolesne doświadczenia. Środowisko stawia przed nim rozmaite wymagania, zaś fakt niemożliwości ich podołaniu ma okazję cechować się w postaci występowania nerwic.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz