Które zabawki wspomagają rozwój dziecka?

Dzisiaj rodzice, którzy chcą kupić dziecku zabawkę, chcieć wybrać taką, która będzie miała ona pozytywny wpływ na dziecko. W pierwszym roku życia naszego dziecka, wybieramy zabawki, jakie powtarzają polskie wyrazy, wydają dźwięki pojazdów, zwierząt itp. W kolejnych latach zabawki wybierane o wiele się różnią, bowiem tutaj zwracamy pokaźniejszą uwagę na fakt, czy ma ona oddziaływanie na rozwój naszego dziecka. Zabawka, jaka uczy sprawności, spostrzegawczości, fantazji jest zabawką na ogół poszukiwaną.

Jeśli jednak spytamy rodziców, jakie zabawki wpływają pozytywnie na rozkwit naszego dziecka, wówczas odpowiedź następuje sporadycznie. Zabawki, jakie pozytywnie oddziałują na rozwój dziecka, to oczywiście bezpieczne, a również takie, jakie mają coś dziecku do przekazania – oto profesjonalny przykład, czyli klocki lego. Zgodność z rzeczywistością jest, że dzieci do roku życia powinny otrzymywać zabawki, które uczą rozróżniania bazowych słów, dźwięków itp. Taka zabawka jest niezmiernie właściwym wyborem. Kiedy dziecko ma więcej aniżeli dwa lata, w owym czasie pożyteczne tutaj okazują się klocki. Drewniane, piankowe, plastikowe o dobrej wielkości.

Puzzle, jaką uczą spostrzegawczości, a zarazem cierpliwości. Zabawki plastyczne, które pobudzają fantazję, a zarazem kształtują sprawność manualną. Jakim sposobem zatem widać, zabawek, które maja zbawienny wpływ na rozwój dziecka nie brakuje. W dzisiejszych czasach, jeślibyśmy zdecydowali się na zrobienie ankiety, co rozumiesz przez zabawkę, usłyszelibyśmy takie odpowiedzi jak: klocki, pluszami, wozy, samoloty, lalki itp.

Mimo to prawda jest taka, że zabawa jest nie wyłącznie w domu, jednak również poza nim. Jeżeli wybierzemy się z dzieckiem na plac zabaw, wówczas korzysta ono z huśtawek, piaskownicy, zjeżdżalni. Jeżeli się prawidłowo zastanowimy to dojdziemy do wniosku, że to również są zabawki przeznaczone dla dzieci, jednakowoż przystosowane do ogrodu, placu zabaw itp. Możemy, więc się przekonać, że pojęcie zabawki dla dzieci jest znacznie szersze aniżeli z pozoru mogłoby się nam to wdawać. Zabawki dla dzieci, które umieszczamy w ogrodzie, pełnią taką samą rolę jak te, które mamy w mieszkaniu. Pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, przyczyniają się do doskonałej zabawy, uczą sprawności, pobudzają fantazję, np. przez zabawę w piaskownicy.

Zobacz też to:

1 Response

  1. Mateusz Szymański Mateusz pisze:

    Potrzebujesz niebanalnego podarunku dla malucha, który będzie rozwijał jego zainteresowania? Sprawdź komiksy.edu.pl – komiksy dla dzieci. Takie komiksy potrafią rozwijać wyobraźnie.

Dodaj komentarz