Kocyki i śpioszki – pozyskaj asortyment dla niemowlaka

Poród już za tobą, dzisiaj możesz upajać się swoim maleństwem, jakie wspólnie z tobą przyjechało do domu. To smutne dla wielu młodych mam pierwsze dni z bobasem są trudnymi dniami. Choć narodziny dziecka pełna rodzina przyjęła ze wzruszeniem i z gigantyczną radością, dziś przyszedł czas zmagania się z akcesoryjnymi obowiązkami, które nie zawsze są takie proste, jak nam się zdołały poprzednio wydawać. Wraz z przyjściem na świat maleńkiej istoty rodzą się nam w głowie pytania, czy żeby z pewnością damy radę z wszystkimi odkrywczymi zadaniami – warto przed powrotem ze szpitala poczynić pewne zakupy, na przykład smoczek dla dziecka BIBS. Na szczęście większa część dam może wypatrywać oparcia w ramionach partnera, są niemniej jednak i takie, jakie zdane są wyłącznie na siebie. Po porodzie młodą mamę ma prawo niepokoić dużo zachować niemowlęcia. Mimo to to, co zazwyczaj nas niepokoi, z reguły jest gruntownie normalne. Nie każde chlipanie w związku z tym ma obowiązek oznaczać chorobę, a nie każdy płacz będzie symptomem bólów brzuszka. Należałoby o tym pamiętać, żeby oprócz tego się nie zadręczać.

Noworodek adaptuje się do życia w oryginalnych warunkach przez około trzy – cztery tygodnie oraz w tych dniach należy otoczyć go szczególną opieką i troską. Nie zostawiajmy malucha samego, albowiem czasem może to się skończyć tragicznie. Sporo zależy również od czasu narodzin noworodka. Jeżeli albowiem nasze niemowlę przyszło na świat jako wcześniak, w owym czasie okres przystosowywania się do nowych warunków życia ma możliwość trwać o wiele dłużej, nawet do około miesiąca.

W tym miejscu warto się chwilę zatrzymać nad objawami, które najbardziej niepokoją młodych rodziców. Każda młoda mama powinna w takim razie wiedzieć, że czymś zupełnie normalnym jest spadek masy ciała dziecka, nawet do około dziesięciu procent po urodzeniu. Nie należy się w następstwie tego tym denerwować. Rodzice w szeregu przypadków również niepokoją się posiniałymi dłońmi i stopami maluszka, co również jest dosyć banalnym objawem. Kiedy takie symptomy występują w pierwszych dniach życia małej istotki, nie musimy mieć powodów do niepokojów, albowiem jest to wyłącznie oznaką dziecinności układu krążenia bobasa.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz