Jakim sposobem walczyć z chandrą? Pomoc psychologa

Gdy dostrzegamy u siebie stan depresyjny, ale nie mamy możliwości poradzić się lekarza, należałoby porozmawiać z przyjacielem, do jakiego mamy zaufanie. Może się wtedy okazać, iż dużo osób spotkało się z depresją, cierpieli na nią sami, czy też także znają kogoś, kto miał z nią kłopot. Nawet, jeśli przyjaciel tylko wysłucha, ma prawo przynieść to gigantyczną ulgę. W ostatnich latach znacznie wzrosła ilość osób, jakie cierpią na depresję. Może to być wynikiem stylu życia, jaki prowadzimy obecnie.

Dla wielu ludzi świat jest coraz bardziej stresujący, a stres może doprowadzić do depresji. Przyrasta liczba rozwodów, przewinień, wydłuża się czas pracy, a to wszystko powoduje, ze żyjemy wybitnie intensywnie. To, gdzie żyjemy m a również duży wpływ na niebezpieczeństwo zachorowania na depresję. Pocieszające jest, iż bez względu od przyczyny depresję można skutecznie leczyć. Większość ludzi wraz z trwaniem terapii czuje się coraz odpowiedniej. Poprawa zazwyczaj następuje powoli, zaś poprawniejsze samopoczucie wolno odczuć dopiero po paru tygodniach terapii – już teraz przetestuj dobry psycholog Warszawa. Każdy z nas nieraz miewa obniżony nastrój. Jeżeli na przykład jakiś związek pozostanie zerwany, jesteśmy w stanie czuć się wstrząśnięci, płakać, zaprzepaścić apetyt, być smutni i rozdrażnieni.

Jesteśmy w stanie również kiepsko sypiać, albo odczuwać niepokój i lęk. Zazwyczaj niemniej jednak zły nastrój mija po kilku dniach. Takiego obniżenia nastroju lekarze nie nazywają mianem melancholii. Używają tej nazwy do zaprezentowania poważniejszego zaburzenia, jakie utrzymuje się, co najmniej kilka tygodni. Zaburzenia, jakie dotyczą zarówno, ciała jak i psychiki. Depresja pojawia się bez uchwytnego powodu i może być nawet groźna dla życia. Wiele objawów w niej jest podobnych, na ogół są one również nasilone oraz trwają długo. Dyrektywą, iż powinno się poszukiwać pomocy jest fakt, ze obniżony nastrój wpływa na wszelkie sprawy w naszym życiu. Wypada pamiętać, że depresja jest chorobą, którą można wyleczyć i jednostka, w miarę leczenia czuje się coraz odpowiedniej. Ważne, by depresja została prędko rozpoznana przez lekarza rodzinnego oraz od tego czasu efektywnie leczona.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz