Jakim sposobem porządnie przedstawić pozew o rozwód?

Sprawy sądowe są nie tylko długofalowe, jednakowoż również kosztowne. W niektórych wypadkach wolno zwrócić się do sądu z konkluzją o zniesienie opłat, ale muszą to być niesłychanie odpowiednio udokumentowane pisma, że nie stać nas na opłaty. Szczególnie kosztowne okazują się w dużej grupy sprawach sprawy rozwodowe, do jakich na ogół osoby angażują adwokatów, pełnomocników. Meandry prawniczego języka i nomenklatury sądowej powodują, iż ludzie wypatrują prawników zajmujących się takimi sprawami jak rozwód. Już samo sformułowanie pozwu rozwodowego jest dosyć zawiłe.

Koszty adwokackie są ogromne, a kwota finalna zależy od stopnia trudności sprawy rozwodowej. Może to być nawet parę tysięcy złotych, choć koszt opłaty sądowej wynosi wyłącznie 600 złotych. Niestety, okazjonalnie się zdarza, by witrynom internetowym udało się doprowadzić sprawę rozwodową do wyczekiwanego końca bez pomocy adwokatów. Nieraz sprawy komplikują się w trakcie procesu z powodu wniesienia zastrzeżeń przez małżonka, zwłaszcza gdy w grę wkracza podział majątku oraz opieka nad dziećmi. Jakikolwiek pozew o rozwód wniesiony do sądu, musi uwzględnić wolę pozywającej osoby, czy rozwód ma nadejść z orzeczeniem winy, czy również bez takiego orzeczenia. Dla sądu kwestia bez rozwodowa bez orzekania o winie jest prostsza, sędzia nie musi orzekać, czy, i jaki z małżonków jest ma obowiązek rozpadu związku małżeńskiego. Zaniechanie orzeczenia o winie zachodzi na zgodne żądanie małżonków.

Rozwód bez orzekania o winie ma taki skutek, jakby żadne z małżonków nie było winne rozpadu związku – przetestuj radca prawny świdnica. Dla sądu, łączny wniosek małżonków w tej sprawie ma zakres wiążący. Takie orzeczenie bez ustalenia winy, ma niemniej jednak znaczenie co do obowiązku alimentacyjnego jednego z rozwiedzionych współmałżonków, gdyby znalazł się bez środków do życia. Była żona, lub też mąż są oprawieni do pomocy materialnej byłemu współmałżonkowi do pięciu lat od orzeczenia rozwodu. Środki fizyczne muszą zabezpieczać najważniejsze potrzeby życiowe. Po pięciu latach od orzeczenia sądu, ten obowiązek wygasa. Jak widać, rozwody bez decyzji o winie są prostsze oraz prędsze, jakkolwiek mogą też przysporzyć kłopotów w przyszłości.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz