Jakim sposobem pokonać strach przed stomatologiem?

W współczesnych czasach w dalszym ciągu jest to dostrzegalne, że w chwilach, kiedy ktoś mówi o dentyście, wielu osobom jeży się włos na głowie. Od zawsze widoczny był strach przed dentystą, a lekarze stomatolodzy wielokrotnie dziwili się, dlaczego tak się dzieje. Żaden z nich przenigdy, w trakcie nauki na akademii leczniczej, nie myślał o tym, że pragnie zostać lekarzem, aby straszyć innych. Nie jest to jakkolwiek cel doktora stomatologa. Człowiek pozostaje lekarzem, żeby kurować innych, aby ulżyć w ich cierpieniach, aby wyprowadzić z choroby. W przypadku innych lekarzy fachowców rzadko, kiedy można zanotować fakt, że pacjenci się ich boją.

A w wypadku dentysty praktyka ta jest nierozerwalnie powiązana z wykonywaniem zawodu stomatologa. Tak w zasadzie, każdy pacjent boi się bólu, nie samego lekarza, jako osoby i całe szczęście, że na studiach lekarskich także o tym uczą.

Widocznie, jeszcze do niedawna, wykłady z tego zakresu nie spełniały rezultatu, albowiem coraz to mocniejsze jest już znieczulenie w gabinetach. W jakiejkolwiek podstawówce była oraz jest higienistka, a razem z nią, higienistka dentystka. Może nie we wszelkich placówkach oświatowych było to regułą, jednak w wielu przypadkach panie dentystyki w nich zatrudnione były dla dzieci nadzwyczaj nie uprzejme. Pacjent potrzebuje, także ten mały, żeby internista konin był dla niego wspaniałomyślny oraz nie negował jego strachu przed bólem. To jest niezmiernie istotne, w jaki sposób lekarz stomatolog podchodzi do pacjenta oraz jego obaw, a już w szczególności, kiedy pacjentem jest małoletnie dziecko.

Gdy higienistka obiecuje maluchowi, iż nic go nie będzie bolało, a w następnej kolejności na fotelu stomatologicznym okazuje się, iż ból jest nie do wytrzymania, pacjent krzyczy w niebogłosy, a dentystka wykrzykuje jeszcze bardziej, żeby dziecko przestało, to zdecydowanie nie jest dobra praktyka. Właśnie w ten sposób często odbywało się to w dawnych czasach, bo szkoły oszczędzały na lekach i znieczuleniu, a cierpiały na tym dzieci, jakim uraz do dentysty pozostał do dziś i nie pragną się leczyć.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz