Jaki podarunek od matki chrzestnej?

Zbliża się ważny dzień dla dziecka i rodziców. Jeżeli jesteś matką chrzestną, z pewnością zastanawiasz się, jaki podarunek wybrać. Spokojnie, już spieszymy z pomocą. Częstym rozwiązaniem jest koperta z pieniędzmi, ale my mamy dla Ciebie inne pomysły. Poznaj naszą propozycję!

Wyjątkowa pamiątka

Rodzice z pewnością ucieszą się z pamiątkowego prezentu, a i dziecko po latach będzie mogło wspominać ten ważny dla niego dzień. Album na chrzest z dedykacją, medalik z grawerem i inne pamiątki wykonane ze srebra i złota są bardzo popularne i często wybierane przez rodziców chrzestnych. Idealną pamiątką dla chłopca może być np. złoty samolot z grawerem, a dla dziewczynki pozytywka z baletnicą. Dla rodziców bardzo religijnych najlepszymi odpowiednikami będą oczywiście łańcuszki, medaliki czy święte figurki.

Prezent od mamy chrzestnej: zabawki

Zabawki są zawsze dobrym prezentem dla malucha: warto jednak zdecydować się na przedmioty, które będą przydatne już od pierwszych miesięcy życia. Dla niemowląt puzzle nie będą przydatne. Dobrym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju pluszaki, grzechotki i tym podobne przedmioty.

Inne pomysły: praktyczne rozwiązania

Prezent na chrzest może być też praktyczny: szczególnie kiedy matka chrzestna chce wspomóc rodziców w wydatkach związanych z maluszkiem. Kiedy dziecko nie ma jeszcze pół roczku, dobrym pomysłem może być to np. cały zestaw związany z rozszerzaniem diety: krzesełko do karmienia, specjalne kubeczki i bidony, zastawa, śliniaczki czy książki tematyczne. Taki prezent z pewnością będzie wykorzystany i przyda się maluchowi i jego rodzicom oraz trochę odciąży ich finansowo.

Prezent z charakterem

Z pewnością wspaniałym prezentem będzie zaproszenie całej rodziny na sesję zdjęciową z fotografem. Piękne wspólne zdjęcia z maluszkiem, to pamiątka, do której będą wracać latami i która z pewnością znajdzie miejsce w ramce na półce. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na taki podarunek, warto porozmawiać z innymi gośćmi – może ojciec chrzestny chętnie by się na taki prezent złożył? Jaki prezent na chrzest od matki chrzestnej? Pomysłów jest bardzo wiele: najważniejsze jest wyczucie i bycie blisko z maluchem i jego rodzicami tak, aby dobrze znać potrzeby całej rodziny. W ten sposób mamy niewielkie szanse na podarowanie chybionego prezentu. Jeśli przy okazji pomożemy rodzicom i wesprzemy ich w organizacji, możemy być pewni, że pierwsze zadanie dla nas, jako mamy chrzestnej, mamy zaliczone!

Podsumowanie

Przypomnijmy w jasny sposób, jaki prezent od matki chrzestnej będzie doskonały:

  • medaliki, łańcuszki, różańce, obrazki,
  • pamiątkowe ozdoby, albumy na zdjęcia,
  • Zabawki, pluszaki, grzechotki,
  • fotelik samochodowy, fotelik do karmienia, kojec, wózek,
  • koperta z gotówką

Zobacz też to:

Dodaj komentarz