Jaki podarunek od matki chrzestnej?

Zbliża się ważny dzień dla dziecka i rodziców. Jeżeli jesteś matką chrzestną, z pewnością zastanawiasz się, jaki podarunek wybrać. Spokojnie, już spieszymy z pomocą. Częstym rozwiązaniem jest koperta z pieniędzmi, ale my mamy dla Ciebie inne pomysły. Poznaj naszą propozycję!

Wyjątkowa pamiątka

Rodzice z pewnością ucieszą się z pamiątkowego prezentu, a i dziecko po latach będzie mogło wspominać ten ważny dla niego dzień. Album na chrzest z dedykacją, medalik z grawerem i inne pamiątki wykonane ze srebra i złota są bardzo popularne i często wybierane przez rodziców chrzestnych. Idealną pamiątką dla chłopca może być np. złoty samolot z grawerem, a dla dziewczynki pozytywka z baletnicą. Dla rodziców bardzo religijnych najlepszymi odpowiednikami będą oczywiście łańcuszki, medaliki czy święte figurki.

Prezent od mamy chrzestnej: zabawki

Zabawki są zawsze dobrym prezentem dla malucha: warto jednak zdecydować się na przedmioty, które będą przydatne już od pierwszych miesięcy życia. Dla niemowląt puzzle nie będą przydatne. Dobrym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju pluszaki, grzechotki i tym podobne przedmioty.

Inne pomysły: praktyczne rozwiązania

Prezent na chrzest może być też praktyczny: szczególnie kiedy matka chrzestna chce wspomóc rodziców w wydatkach związanych z maluszkiem. Kiedy dziecko nie ma jeszcze pół roczku, dobrym pomysłem może być to np. cały zestaw związany z rozszerzaniem diety: krzesełko do karmienia, specjalne kubeczki i bidony, zastawa, śliniaczki czy książki tematyczne. Taki prezent z pewnością będzie wykorzystany i przyda się maluchowi i jego rodzicom oraz trochę odciąży ich finansowo.

Prezent z charakterem

Z pewnością wspaniałym prezentem będzie zaproszenie całej rodziny na sesję zdjęciową z fotografem. Piękne wspólne zdjęcia z maluszkiem, to pamiątka, do której będą wracać latami i która z pewnością znajdzie miejsce w ramce na półce. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na taki podarunek, warto porozmawiać z innymi gośćmi – może ojciec chrzestny chętnie by się na taki prezent złożył? Jaki prezent na chrzest od matki chrzestnej? Pomysłów jest bardzo wiele: najważniejsze jest wyczucie i bycie blisko z maluchem i jego rodzicami tak, aby dobrze znać potrzeby całej rodziny. W ten sposób mamy niewielkie szanse na podarowanie chybionego prezentu. Jeśli przy okazji pomożemy rodzicom i wesprzemy ich w organizacji, możemy być pewni, że pierwsze zadanie dla nas, jako mamy chrzestnej, mamy zaliczone!

Podsumowanie

Przypomnijmy w jasny sposób, jaki prezent od matki chrzestnej będzie doskonały:

  • medaliki, łańcuszki, różańce, obrazki,
  • pamiątkowe ozdoby, albumy na zdjęcia,
  • Zabawki, pluszaki, grzechotki,
  • fotelik samochodowy, fotelik do karmienia, kojec, wózek,
  • koperta z gotówką

Zobacz też to:

1 Response

  1. Mateusz pisze:

    Poszukujesz wyjątkowego prezentu ukochanego – zapoznaj się z ofertą zegarków firmy TISSOT. To wyjątkowy pomysł na prezent, idealny upominek, który sprawi radość na twarzy obdarowanego. Doskonałe zegarki od znanej marki to zawsze sprawdzony prezent, który ucieszy każdego.

Dodaj komentarz