Jak dbać o przesuszoną słońcem cerę? Kolagen dla skóry

Lato to czas, kiedy cera jest wyjątkowo narażona na działanie promieni słonecznych. To sprawia, że wysusza się – z tego naturalnie względu trzeba bez jakichkolwiek zahamowań zatroszczyć się o jej kondycję. Wakacyjne wyjazdy, wylegiwanie się na plaży i spędzanie ogromnej ilości czasu na dworze na pewno poprawia samopoczucie, jednak również nie pozostaje bez wpływu na cerę.

W jej pielęgnacji są w stanie wspomóc kremy z kolagenem – również te przeznaczone do twarzy, jak i do ciała. Co można osiągnąć poprzez zastosowanie takich kremów z kolagenem? Otóż jak się okazuje, nadzwyczaj dużo. Kolagen jest białkiem przyśpieszającym regenerację cery – a „doświadczona” przez słońce cera takiej oczywiście regeneracji potrzebuje. Za sprawą kremów z kolagenem odzyskuje gładkość oraz jędrność. Co istotne – kosmetyki te pozwalają również spłycić zmarszczki, tworzeniu się jakich służą promienie słoneczne (a uściślając – promieniowanie UV).

Kolagen wpływa również na zwiększenie poziomu nawilżenia skóry. Toteż stosowny krem i balsam gruntownie się sprawdzą w letniej kosmetyczce. W uniwersalnej opinii utarło się przekonanie, że trądzik dopada tylko niezmiernie młode osoby, w wieku kilkunastu lat.

Aczkolwiek jest to błąd, bo z ową nieprzyjemną przypadłością musi się zmagać dużo dojrzałych osób. Trądzik bardzo często pozostawia na twarzy mało estetyczne blizny. W ich zredukowaniu mogą wspomóc collagenics. Poprzednimi czasy kosmetyki zawierające naturalny kolagen wzbudzają kolosalne zainteresowanie oraz przynależą do grona najchętniej zdobywanych artykułów w drogeriach.

Prawidłowe stosowanie kremów z kolagenem wspomaga w zminimalizowaniu skutków trądziku, jakie są na twarzy zauważalne naturalnie w postaci blizn. Na ile są one głębokie oraz rozległe, to już zależy od tego czy chora cera była pielęgnowana we dobry sposób. Nieraz ślady te wyglądają najzwyczajniej w świecie strasznie. Należy nie zapominać o tym, by nie traktować kremów z kolagenem jako sposobu na zlikwidowanie tych nieprzyjemnych pamiątek. Zawarty w kosmetykach kolagen pozwala wyłącznie na ich spłycenie oraz rozjaśnienie, sprawia także, że skóra staje się gładsza i jędrniejsza.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz