Idealny trunek na wakacyjną ochłodę – Pina Colada

Doskonały koktajl alkoholowy na wakacyjną ochłodę to bez dwóch zdań Pina Colada. Serwis tematyczny, jaki opisuje trunki z wszystkich krajów, Tragos Del Mundo to miejsce, w jakim w takim razie musiał się znaleźć ten przepis. Pod adresem https://www.tragosdelmundo.cl/pina-colada/ można odnaleźć dokładny sposób zrobienia Pina Colady a także zaznajomić się z legendą drinka nad wyraz dobrze wszystkim znanego. Pina Colada – to nazwa, jakiej nikomu nie trzeba przedstawiać. To trunek zwłaszcza sławny na Karaibach. Popularność zyskał w pod koniec lat 70. XX wieku, za sprawą piosenki The Pina Colada Song, w aranżacji Ruperta Holmesa. {Sposób przygotowania koktajlu jest nieskomplikowany. Można go wyszukać na głównej ewidencji trunków IBA. Są osoby, które do głównego przepisu wlewają trochę więcej Malibu, co uzależnione jest od ich odczuć smakowych.

Niejednokrotnie dodawany jest także sok z ananasa, zamiast cząstek owocowych. Składniki konieczne do przygotowania Pina Colady to: czterdzieści pięć mililitrów malibu, 45 ml mleka kokosowego, 90 ml soku z ananasa, plus 3 kostki lodu. Zrobienie Pina Colady nie zajmie nikomu dużo czasu. Trzeba albowiem wkładać lód do miksera i wlać konkretne elementy składowe kolejno: rum, mleko kokosowe plus sok ananasowy. Wszystko trzeba mieszać aż lód nie będzie drobniutko rozdrobniony.

Niespiesznie wlewa się otrzymany napój bez piany do szklanek. I wówczas jest gotowy do spożycia. „Przecedzony ananas” to smaczny, słodszy karaibski koktajl z alkoholem. Przyrządzany z białego rumu, trzeba podać z lodem, plastrem cytryny, jak i plastrem ananasa. Ciekawsza wersja wskazuje, że Pina Coladę podaje się w nakrojonym ananasie. Żeby uzyskać delikatną opcję drinka, wymagane części składowe dobrze będzie zamieścić w blenderze. Szczegółowy przepis, znajdujący się na witrynie Tragos Del Mundo pozwoli szybko przyszykować idealny drink na letnią ochłodę.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz