Golf – o czym pamiętać rozpoczynając grę?

Wydawać by się mogło, że golf jest na tyle idyllicznym oraz mało potrzebującym sportem, że nabawienie się żadnej kontuzji jest niemożliwe. Fachowcy ostrzegają jednakże, żeby nie ulec złudzeniom. Mimo, że w golfie nie wymaga się od graczy biegania po polu i wykonywania karkołomnych figur gimnastycznych, sport ten też żąda odpowiedniego przygotowania. Nie chodzi tu wyłącznie o opanowanie zasad, jednak też o rozgrzewkę całego ciała, by nie ucierpiało ono w trakcie gry. Wszystkie nienaturalne ruchy wymagają od naszych mięśni wytężonej pracy. Zgięcie ciała i dobra synchronizacja ruchów, wymagane podczas gry w golfa, to umiejętności, jakich powinniśmy nabyć w trakcie systematycznych treningów. Bardzo ważną rolę odgrywa stabilność, która gwarantuje celne uderzenia. Temu, kto nie stał przenigdy z kijem golfowym przy piłce, sport ten może wydawać się bajecznie prosty.

Jednak nasze mięśnie są w stanie się buntować i nie pracować słusznie bez rozgrzewki oraz konsekwentnych ćwiczeń. Lekarze apelują, aby zwracać uwagę na ból kręgosłupa, zwłaszcza odcinka lędźwiowego. Ewidentnie, urazy czy ból częściej pojawiają się u młodych graczy. Amatorzy zapoznają się ze sportem i przyzwyczajają swoje ciało do wykonywania właściwych skrętów oraz ruchów – tak wygląda Golf w Polsce i na świecie.

Zawodowi gracze są już do tego przygotowywani również technicznie, jak też fizycznie. Pole golfowe należy do najbardziej specyficznych miejsc, w jakich pielęgnowana jest jakakolwiek dziedzina sportu lub forma rekreacji. Cała powierzchnia pokryta jest trawą różnej długości, a każdy obszar ma swoją nazwę w zależności od tego, jak wysoka jest trawa. Jest to ściśle powiązane z regułami gry oraz sposobem jej prowadzenia. Poza tym na polu golfowym znajdują się nieraz przeszkody wodne lub też piaskowe. Przystrajają obszar, a ich obecność jest naznaczona trafnymi barwami, żeby gracze wiedzieli, gdzie się znajdują. Na polu golfowym znajduje się dziewięć lub ewentualnie osiemnaście dołków, a także wyjątkowe oznaczenia, zawierające wiadomości o każdym z nich.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz