Fototapety w kuchniach – o czym należy pamiętać podczas wybierania

Części osób tapety będą się kojarzyć ze starodawnymi motywami z czasów PLR-u, jakie czasami można jeszcze spotkać w jakimś domu. Faktycznie, kiedyś ich wybór nie był najlepszy, lecz obecnie wszystko się zmieniło jak pojawiły się fototapety. Te od jakiegoś czasu stały się ogromnie popularne, i trudno się temu dziwić.

Dały przecież nieograniczoną możliwość jeżeli chodzi o wzornictwo, są wytrzymałe, trwałe i bardzo łatwo się je kładzie. Co ważne, świetnie się sprawdzają nie tylko w pokojach, ale także łazienkach oraz kuchniach. Rzecz jasna planując tego typu rozwiązanie w kuchni pamiętać należy, że nie każdy rodzaj tapet zda tam egzamin.

W pierwszej kolejności pamiętać trzeba o niezbyt sprzyjających warunkach jakie tam występują. Wysoka temperatura, wilgoć i woda, a także tłuszcz z potraw bardzo skutecznie mogą popsuć najładniejszą nawet fototapetę. Z tego też powodu kluczową rolę odgrywa wybranie podkładu, który da sobie z tym wszystkim radę. Tu {w pierwszej kolejności polecane są fototapety na podkładzie winylowym.

Może nie kosztują one najmniej, ale za to wykazują się wysoką wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, a do tego można je łatwo domywać jak się zbrudzą. Jeżeli mówimy o wzorach, to klienci wybierają najczęściej motywy z kulinariami, na przykład potrawy, owoce, napoje albo przyprawy. Ale opcji będzie dużo więcej – niezwykle interesująco się prezentować na przykład tapety 3d, odpowiednio wkomponowane pomiędzy meble sprawią że wszystko wyglądać będzie nowocześnie i przestrzennie.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz