Fotografia ślubna – utrwalmy optymalne sekundy życia

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński potrzebują, by ten dzień był dla nich uroczysty, ponadprzeciętny. Coraz częściej w następstwie tego ceremonie ślubne są inne aniżeli wszelkie, według indywidualnych scenariuszy. W ostateczności, dzień ślubu powinien być dniem niepowtarzalnym.

Począwszy od ślubnych kreacji, poprzez ceremonię zaślubin, wesele, na sesji zdjęciowej zamykając wszystko musi być według ich pomysłu, nieraz wychodzącego. Praktycznie, jedyną pamiątką ze ślubu i wesela jest fotografia ślubna. Skutkiem tego bardzo znaczącą sprawą jest decyzja w jakim otoczeniu odbędzie się sesja zdjęciowa – lub w atelier, czy w plenerze, a jeśli wybierzemy plener, to jaki? Czy zaangażujemy sztampowego fotografa, czy artystę fotografika – dużo dylematów.

Niejednokrotnie zdjęcia w atelier są robione jako fotograficzna pamiątka dla rodziny, natomiast coraz częściej pozytywnie sfiksowane sesje fotograficzne trafiają do albumu państwa młodych jako ich prywatna dokumentacja tego wydarzenia. Pomimo rozmaitych nowatorskich pomysłów zaglądamy z sentymentem w przeszłość patrząc na zdjęcia naszych pradziadów. Fotografia weselna w sepii lub ewentualnie biało-czarna. Może to jest pomysł na podtrzymanie tradycji rodzinnej?

Porządnie wykonany portret zdjęciowy powinien posiadać tzw. duszę. Fotograf po trosze powinien być psychologiem oraz badawczym obserwatorem, by uchwycić ten ulotny moment ekspresji na twarzy – fotografia ślubna ma bowiem opowiadać historię przedstawianych osób, co potwierdza fotograf ślubny Bielsko-biała. Do wykonania solidnej fotografii niezbędne jest odpowiednie światło. Powinno być rozproszone, w związku z tym idealną porą są godziny poranne czy też popołudniowe. Jest to baza powodzenia.

Żeby młoda para czuła się swobodnie podczas sesji zdjęciowej, należy bez jakichkolwiek zahamowań wybrać miejsce, które młodych nie krępuje oraz sprawi, iż będą się zachowywać swobodnie. Aby poprawnie wyeksponować głównych bohaterów należy właściwie dopasować głębię ostrości, która pozwoli na taką ekspozycję postaci jaką chcemy osiągnąć. Fotografia ślubna ma być pamiątką na całe życie, w następstwie tego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie się do sesji zdjęciowej. Przez następne lata chcemy się przecież radować tymi zdjęciami, przypominać sobie ten najwspanialszy moment naszego życia.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz