Ekologiczne uprawy pomidorów – jaką ochronę zastsować?

W związku z tym, iż sposób masowej hodowli ziemi nie sprawdza się, ponieważ produkty spożywcze i jarzyny stają się coraz to bardziej zatruwane różnorodnymi chemikaliami, do głosu rozpoczyna docierać ochrona środowiska. Jest obecnie coraz to więcej takich domostw, w których pielęgnuje się uprawy z wykorzystaniem jedynie rzeczywistych nawozów i kompostu. Mamy prawo sami zresztą przekonać się o tym jakiegokolwiek dnia, że ekologia staje się coraz to ważniejsza i ciągle zyskuje na sile, o czym może świadczyć choćby zwiększająca się liczba sklepów ekologicznych. W takich miejscach odszukamy na półkach tylko produkty, jakie będą oznaczone specjalnymi certyfikatami, potwierdzającymi ekologiczną hodowle upraw, z jakich powstały pojedyncze produkty spożywcze oraz jarzyny, w tym pomidory.

Niemniej jednak jak będziemy mogli zauważyć, żeby dany towar mógł uzyskać taki certyfikat, domostwo, uprawy, z jakich będzie on wykonany, powinny być właściwie hodowane, wedle dokładnych norm. Z tego także powodu, nie każdy, kto będzie pragnął uprawiać ekologicznie warzywa oraz owoce, będzie w stanie nadać swoim zbiorom taki certyfikat. Tutaj jednakże, jeśli będziemy szukać takich towarów, należałoby zwracać uwagę na to, czy będą one mieć taki oczywiście znaczek kontroli jakości.

Rzecz jasna hodując ekologicznie uprawy, należy w pełni zapomnieć o wykorzystywaniu jakichkolwiek chemicznych środków, czy metod uprawy, zastępując je naturalnymi odpowiednikami – w wypadku uprawy pomidorów sprawdza się wirus pepino, biologiczna, skuteczna ochrona upraw dla Eko-gospodarstw. Na domiar tego ważną rolę będzie odgrywać zastosowanie płodozmianu, mimo tego, że jest to rozwiązanie nadzwyczaj kosztowne. Kojarzy się bo z ograniczonym miejscem na uprawę wskazanego rodzaju warzyw. Ta metoda bazuje na tym, ażeby poletko pozostało podzielone na co najmniej dwa obszary, w jakim miejscu na jednym będzie uprawiane jeden rodzaj warzywa, a na drugim inny, a po sezonie, dwóch, nastąpi zmiana. Ekologiczna uprawa będzie dotyczyć każdego aspektu hodowli, w tym także urządzeń, które będą wykorzystywane do przygotowania ziemi, czy do zbiorów.

Zobacz też to:

Dodaj komentarz