Dzisiejsza sprzęty do treningów – fitness i siłownia

Czasem nawet nie wiemy, jak dużo może nam zapewnić nowocześnie wyposażona siłownia. Którymi urządzeniami ona rozporządza. Już na pierwszy rzut oka widać, iż dużo sztang, maszyn oraz stanowisk wygląda niemal futurystycznie, co też w pewien sposób wpływa zachęcająco na wybór danego urządzenia, czy stanowiska. Mimo to należałoby tutaj o wiele bardziej przybliżyć kwintesencję owej nowoczesności. Niektóre bo urządzenia sterowane są za pomocą pecetów, co zezwala na bardziej efektywny trening i kształtowanie sylwetki. Mamy tu nie nieczęsto do dyspozycji wirtualnego trenera, jaki przedstawi nam oraz opisze cały cykl treningowy.

Czasami mamy przy urządzeniu tablice 3D z hologramem, w jakim miejscu pokazane jest jak należy ćwiczyć, żeby oddziaływać na rzeczowe partie muskułów – w tym pomoże bieżnia elektryczna. Nie musimy się też kłopotać z dokładaniem, lub charakteryzowaniem następnych ciężarów. Są bo systemy, które sterują naszym obciążeniem, co dzieje się przy zagospodarowaniu trafnych przełączników, będących w zasięgu ręki. W odpowiednio wyposażonej siłowni dba się również o to, aby co poniektóre urządzenia były dostępne dla paru osób równolegle, a wobec tego mówimy o kilku takich samych, lub pokrewnych urządzeniach. To samo się tyczy hantli, sztang i zestawów talerzy.

Wolno również nadmienić o dwóch typach treningu, Tak oznaczanym tresurze na wolnych ciężarach, bez wykorzystania żadnych mechanizmów, i o treningu na maszynach wyposażonych we wszelkiego typu prowadnice, przekładnie itp. Tego rodzaju urządzenia także są dostępne w wielu siłowniach. Jest taka szansę, by kupić sobie atlas oraz zamontować go we własnym mieszkaniu. To ile będzie kosztował przede wszystkim zleży od jego rozmiaru i konstrukcji, która ma wpływ na rozmaitość ćwiczeń. Taki atlas będzie wyposażony w jedną, bądź też nawet parę ławeczek, stepper, wszelkiego rodzaju regulacje dotyczące nie wyłącznie ciężaru, czy oporu, lecz również godziwego ukosu opisującej nas ławeczki. Będzie również posiadał tak zwane modlitewniki, które jednak nie mają nic wspólnego z architekturą sakralną, lub religią. W atlasie odnajdziemy dużo podpórek, różnorodne wyciągi, podesty, drążki, podciągi, stalowe linki i łożyskowe krążki tak specyficzne dla tego rodzaju sprzętu.

Zobacz też to:

1 Response

  1. Mateusz Szymański Mateusz pisze:

    Sterydy, pomoc dla każdego, to dobra rzecz. SIłownia oraz sterydy omnadren to jest miks idealny. Odchudzaj się, ćwicz i buduj siłę mięśni. Dzięki temu tylko zyskasz.

Dodaj komentarz