Co jeść w czasie ciąży? Sprawdź i doglądaj o zdrowie

Prawidłowa dieta jest rudymentem słusznego samopoczucia matki oraz rozwoju naszego dziecka. Nie wypada żywić się za dwoje, jest to największy błąd, przyszłych mam, niezbędne jest tylko 300 kalorii więcej aniżeli normalnej diecie. W ciąży powinno się przytyć od 9 do 12 kilogramów, większy przyrost to ryzyko cukrzycy i nadciśnienie i późniejsze trudności z powrotem do wagi sprzed ciąży. W diecie kobiet ciężarnych należy uwzględniać wapń, jakiego najwięcej jest w mleku, przetworach mlecznych, brokułach i łososiu.

W dodatku dieta ciężarnych kobiet powinna być bogata w białko zawarte w jajkach, tuńczyku, orzechach, kiełkach. Pamiętać trzeba też o żelazie, którego bogatym źródłem są czerwone mięso, szpinak, soja, suszone owoce. Do tego mnóstwo warzyw i owoców co zapewni przyszłej mamie zgodną ilość witamin i minerałów. Kobieta w ciąży pragnie więcej snu oraz relaksu. Wobec tego przyda się codzienna drzemka oraz odpoczynek z nogami uniesionymi lekko do góry. Taka pozycja ma prawo zmniejszyć opuchliznę nóg oraz zapobiec żylakom. Pani w ciąży powinna starać się rozluźnić, unikać stresów i poprawiać własne samopoczucie w każdy możliwy oraz przyjemny sposób np. czytać książkę, oglądając telewizję, odprężenie w ciepłej kąpieli – rekomenduje to kalendarz ciąży. Wolno odwiedzać na masaże, uprawiając jogę dla dam ciężarnych oraz przede wszystkim niemało przebywać na rześkim powietrzu. Umiarkowany niewielki wysiłek porządnie wpływa na krążenie, dzięki czemu do maluszka łatwiej dociera tlen i składniki odżywcze.

W następstwie tego podczas ciąży należałoby jest uprawiać dozwoloną gimnastykę oraz uczęszczać do szkoły rodzenia. Nie można uprawiać jednak sportów urazowych oraz unikać generalnych porządków. Po ładnych, nieraz męczących dziewięciu miesiącach nadchodzi najwyższy czas rozwiązanie oraz spotkania maluszkiem. Każdy poród przebiega nieco inaczej, w następstwie tego należałoby dowiedzieć się czego wolno spodziewać się na sali porodowej. Wybitnie odpowiednim informatorem okazują się zajęcia w szkole rodzenia oraz rozmowa z doktorem prowadzącym lub też położną. Żaden jednakże lekarz, położna czy inna figura nie jest w stanie wskazać całkowicie, jak będzie następował poród konkretnej damy.

Zobacz też to:

1 Response

  1. Mateusz Szymański Autor pisze:

    Na blogu suplementy na siłownię znalazłam bardzo ciekawe porady na temat zdrowia, urody, odchudzania. Ostatnio czytałam o oczyszczaniu organizmu. Dowiedziałam się, że Cappuccino MCT wspomaga spalanie kalorii. To moja ulubiona strona. Polecam!

Dodaj komentarz